1.02.2004

Z okazji tego święta dzieci przedstawiły Jasełka. Później wspólnie kolędowały ze swoimi babciami i dziadkami.

Nie płacimy czesnego!
25.12.2003

Informujemy rodziców, że 02.12.2003 roku odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa, na którym pan prezydent J. Winiarski zgłosił wniosek o odstąpienie przez Gminę Kraków od pobierania opłaty stałej(czesnego) od rodziców dzieci z Przedszkola
Nr 100.

Wniosek został przyjęty i w chwili obecnej czekamy na zarządzenie pana prezydenta sankcjonujące tę decyzję.
Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w staraniach mających na celu wstrzymanie decyzji, a szczególnie paniom: Beacie Sieprackiej, Annie Słupczyńskiej, Renacie Pityńskiej, Bernadettcie Hajduk, Krystynie Mazur, Małgorzacie Antos oraz panom: Dariuszowi Szczypiórowi i Romanowi Helowiczowi.
To Państwa zdecydowana i pełna zaangażowania postawa przyniosła szybkie i oczekiwane efekty.

Mikołaj u nas
25.12.2003

Dnia 5.12.2003 roku do naszych dzieci przybył Święty Mikołaj.
Oczekując na Świętego Mikołaja przedszkolaki bawiły się wesoło w towarzystwie skrzata, aniołka i reniferka z mikołajkowego orszaku, tańcząc i śpiewając przy akompaniamencie gitar. Wreszcie przybył Święty Mikołaj nietypowo w tym roku policyjnym radiowozem na sygnale, w towarzystwie mundurowego. Przywieźli oni dzieciom dwa worki pełne prezentów.
Niestety na kolejną wizytę Świętego Mikołaja musimy czekać aż rok.

Magia w przedszkolu
25.12.2003

Dnia 2.12.2003 roku w naszym przedszkolu wystąpił iluzjonista – Robert Szablewski. Jego magiczne sztuczki spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci.

Klub Terapeutyczny
25.10.2003

Drodzy Rodzice

Uprzejmie informujemy, że rozpoczyna działalność Klub Terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju. Swoim oddziaływaniem chcemy objąć dzieci w wieku 2,5 – 5 lat. Głównym celem działalności Klubu będzie możliwość terapii z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego dziecka przy współpracy z rodzicami i rodzeństwem.
Pragniemy wspólnie umożliwić zabawę i działania, które w warunkach domowych są z różnych powodów niemożliwe bądź uciążliwe do zorganizowania – a dla dzieci są bardzo atrakcyjne (np. malowanie palcami, zabawy z wodą, kisielem i innymi materiałami przetwarzalnymi). Uważamy również za istotne nawiązanie kontaktu z innymi dziećmi, a także obserwację zachowań dzieci w grupie celem przygotowania do łatwiejszej adaptacji w różnych placówkach oświatowych. Chcielibyśmy również, aby Klub pełnił funkcję terapeutyczną dla rodziców i rodzeństwa oraz był miejscem wymiany doświadczeń. Do dyspozycji Klubu będą sale zabawowe, sala gimnastyczna, sala technik plastycznych i Sala Doświadczania Świata. Zajęcia będą prowadzone przez pedagogów i specjalistów (logopeda, rehabilitant, muzykoterapeuta), w godzinach 9.30 – 13.00. Działalność Klubu jest bezpłatna.

Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i rodzeństwo na pierwsze spotkanie w dniu 22 listopada 2003 roku o godz. 9.30 do budynku Przedszkola Specjalnego Nr 100 w Nowej Hucie, os. Urocze 15.
Kolejne terminy spotkań: 20 XII, 17 I, 21 II, 20 III, 17 IV, 15 V, 19 VI. Bliższe informacje oraz potwierdzenie udziału pod numerem telefonu 644 66 60 (Renata Jacher). Prosimy o zabranie ze sobą obuwia na zmianę, ewentualnie drugiego śniadania i ... szczypty dobrego humoru.

Organizatorzy – pedagodzy
z Przedszkola Specjalnego Nr 100

Spotkania Artystyczne "GAUDIUM"
5.10.2003

2 października 2003 dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w Spotkaniach Artystycznych "Gaudium" w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Przedstawiliśmy bajkę pt "O smoku wawelskim". Mali aktorzy tańczyli, przedstawiali smoka, rycerzy, królewne, króla, szewczyka. Za nimi na ekranie były wyświetlane obrazy odpowiednie do przedstawianych scen w bajce.
Za tę bajkę dzieci otrzymały Nagrodę Publiczności.

Więcej zdjęć z występu można obejrzeć w dziale Zdjęcia.

[ podstrona 40 z 42   początek ... | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 ]