Od redakcji

Oddajemy do rąk Państwa pierwszy numer naszej przedszkolnej gazetki. Chcielibyśmy aby stała się ona naszym wspólnym pismem: Państwa – rodziców dzieci chodzących do naszego przedszkola, ich rodzeństwa oraz nas – osób, które z tymi dziećmi pracują.

Pragniemy aby na jego łamach ukazywały się teksty pisane przez rodziców , będące odzwierciedleniem ich przeżyć związanych z wydarzeniami z życia przedszkola.
    Ponadto każdy z nas ma swoje doświadczenia, sukcesy, a może niepowodzenia, którymi może się podzielić z innymi.
    Wydając te gazetkę mamy nadzieje, iż stanie się ona jeszcze jedna forma spotykania się rodziców jak i osób pracujących z dziećmi. Postaramy się poprzez teksty tych ostatnich przybliżyć to co dzieje się w przedszkolu, opowiedzieć o zajęciach, które się tutaj odbywają. Chcemy również służyć, w miarę naszych możliwości, pomocą w rozwiązywaniu różnorodnych problemów, podsuwać pomysły zabaw, które mogą rodzice zorganizować swoim pociechom w domu.
    Do niektórych tekstów umieszczanych na gazetce ściennej, która od lat ma swoje stałe miejsce w szatni przedszkolnej będą mogli Państwo powrócić, gdyż zamierzamy umieszczać je również w formie gazetki, którą otrzymujecie Państwo do rąk.
    Wszystkich bez wyjątku serdecznie zapraszamy do współredagowania naszej gazetki. Czekamy na państwa pytania, uwagi, a także własne doświadczenia, z którymi chcielibyście się z nami podzielić. W razie gdyby zaistniała taka potrzeba, służymy pomocą przy zredagowaniu tekstu. Jesteśmy przekonani iż Państwa przemyślenia mogą być pomocne innym rodzicom i nauczycielom. Zachęcamy również do stawiania pytań, na które odpowiedź znajdą być może nasi czytelnicy.
    Wszystkich zainteresowanych współpracą, mających pomysły na tematy do gazetki, pytania i czasem odpowiedzi na nie. Zapraszamy do zgłaszania się do przedstawicieli zespołu redakcyjnego: Bożeny Święchowicz – nauczyciela i Anny Słupczyńskiej – mamy Piotra lub wykorzystania skrzynki umieszczonej w szatni.

Redakcja

Bardzo dziękujemy autorom zamieszczonych w pierwszym numerze naszego pisma artykułów: Beacie Sieprackiej, Annie Słupczyńskiej, Basi Jasonek oraz Marii Płaszczewskiej. Liczymy na dalszą owocną współpracę.