Pastuszkowie przybywajcie...
czyli o radości kolędowania.

Pewnej zimowej i mroźnej nocy w pobliżu chatki małego pastuszka przejechał spiesznie bogaty orszak Trzech Króli, którzy wieźli swe dary dla nowonarodzonego Jezusa *-tak zaczyna się barwna opowieść o wędrówce pastuszka do betlejemskiej stajenki, pełna niespodziewanych przygód i zaskakujących spotkań.

To kolejna sceniczna prezentacja w wykonaniu naszych przedszkolaków i ich nauczycieli. Tym razem przygotowana z okazji Świąt Bożego Narodzenia i odegrana na przed wigilijnym wspólnym spotkaniu dzieci, rodziców, grona pedagogicznego i zaproszonych gości.
    Barwna kolędnicza grupa, w której nie zabrakło i aniołów i turonia i diabła i pastuszków z gwiazdą i bez gwiazdy – a nawet całego kierdla owieczek, wędrowała przez świat, by w ubogiej stajence u stóp nowonarodzonego Zbawiciela złożyć swe dary: radości, umiejętności, uśmiechy, także troski i cierpienie. Ale przede wszystkim – nadzieję. Czyli to wszystko, co przepełnia małe dziecięce serduszka i większe serca ich najbliższych.
    Choć pastuszkowy dar – garnuszek bryndzy – wydał się samemu ofiarodawcy zbyt skromny, to pamiętajmy, co usłyszał on od Bożej Matki, gdy zawstydzony przysiadł na schodkach stajenki:

„DAR WSPANIAŁY TO, KRÓLEWSKI,
ALE POWIEM CI NA USZKO,
ŻE NAPRAWDĘ NAJCENNIEJSZE
JEST TWOJE SERDUSZKO!”

Występowi naszych maluchów towarzyszyła grupa dzieci ze szkoły muzycznej w Nowej Hucie, pod artystyczną opieką Justyny Pieszczek.

Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie małych aktorów i Gości - przy wigilijnym stole.

CIESZMY SIĘ WSZYSCY RAZEM
    ŚPIEWAJMY PIOSENKI,
    NIECH KOLĘDA W SWIAT POPŁYNIE
    Z MALEŃKIEJ STAJENKI