Znów nadchodzi lato

Wiosna, która w tym roku wybuchła tak późno, zapowiada, że niedługo nastanie czas wakacji. W naszej rodzinie jest to czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Siostra Gosi – Ania niecierpliwie odlicza ile jeszcze tygodni zostało do lata. Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy i rehabilitacji nadejdzie czas totalnego odpoczynku. Wyjeżdżamy z Krakowa.

Zostawiamy wszystkie troski, rehabilitantów, wizyty lekarskie i cieszymy się sobą, wolnym czasem, beztroskimi spacerami bez celu, wyprawami odkrywczymi.

Gosia tak jak i my czeka na ten czas, kiedy nigdzie nie musimy się spieszyć, a od ukochanych zajęć na świeżym powietrzu może tylko oderwać ją deszcz. Ile radości sprawia jej wyrywanie ździebeł trawy, zrywanie listków z krzaków, przesypywanie piachu na plaży lub wycieczki rowerowe, kiedy jedzie w siodełku za plecami taty. Małgosia jeździ z nami wszędzie.

Zdobywa szczyty gór – łącznie z Kasprowym, moczy się w każdej rzece i jeziorze, jeździ na karuzelach w Rabkolandzie, zwiedza z nami zabytki i na miarę swoich możliwości przemierza szlaki w lesie.
    Nie wyobrażamy sobie innych wakacji. Co roku porównujemy osiągnięcia Małgosi. Ciągle słychać okrzyki kogoś z naszej trójki: „pamiętacie rok temu Gosia tego jeszcze nie robiła”. Jest to ogromna zachęta dla wszystkich, coś, czym ładujemy się na kolejne dziesięć miesięcy, które dzielą nas od kolejnych wakacji.

Beata Siepracka, mama Gosi