Karnawał w przedszkolu
29.02.2004

W dniu 18 lutego 2004 roku odbył się doroczny Bal Karnawałowy.

Dzieci przebrane w piękne stroje bawiły się wesoło przy akompaniamencie pianina śpiewając znane piosenki lub tańcząc do muzyki z kaset. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zaproszonych gości-dzieci z Przedszkola Integracyjnego Montessori z ulicy Prochowej.

Przywitaliśmy ich owacyjnymi oklaskami i ruszyliśmy wspólnie w tany. Rozpoczęły się zabawy integracyjne inspirowane metodą Pedagogiki Zabawy z kolorową płachtą, balonami, papierowymi kulami.
Potem odbyła się prezentacja strojów, towarzyszyły temu zachwyty i oklaski. Barwny korowód przebierańców rozpoczynał Harry Potter, w kolejności prezentowali się Słoń Trąbalski, Lato, Elfik, Gołąbek, Bob Budowniczy, Batman, Cesarz. Te i inne wspaniałe stroje przygotowali nasi rodzice wykazują się jak zwykle wielką wyobraźnią i inwencją. Gratulujemy rodzicom pomysłowości !

Nagroda w konkursie "Barwna Jesień"
29.02.2004

Z radością informujemy, że Weronika Sajak otrzymała III nagrodę (w grupie wiekowej do 10 lat) w konkursie plastycznym „Barwna Jesień” organizowanym pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom o Obniżonej Sprawności Umysłowej „Jeż”.
Serdecznie gratulujemy Weronice nagrody.

1.02.2004

Z okazji tego święta dzieci przedstawiły Jasełka. Później wspólnie kolędowały ze swoimi babciami i dziadkami.

Nie płacimy czesnego!
25.12.2003

Informujemy rodziców, że 02.12.2003 roku odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa, na którym pan prezydent J. Winiarski zgłosił wniosek o odstąpienie przez Gminę Kraków od pobierania opłaty stałej(czesnego) od rodziców dzieci z Przedszkola
Nr 100.

Wniosek został przyjęty i w chwili obecnej czekamy na zarządzenie pana prezydenta sankcjonujące tę decyzję.
Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w staraniach mających na celu wstrzymanie decyzji, a szczególnie paniom: Beacie Sieprackiej, Annie Słupczyńskiej, Renacie Pityńskiej, Bernadettcie Hajduk, Krystynie Mazur, Małgorzacie Antos oraz panom: Dariuszowi Szczypiórowi i Romanowi Helowiczowi.
To Państwa zdecydowana i pełna zaangażowania postawa przyniosła szybkie i oczekiwane efekty.

Mikołaj u nas
25.12.2003

Dnia 5.12.2003 roku do naszych dzieci przybył Święty Mikołaj.
Oczekując na Świętego Mikołaja przedszkolaki bawiły się wesoło w towarzystwie skrzata, aniołka i reniferka z mikołajkowego orszaku, tańcząc i śpiewając przy akompaniamencie gitar. Wreszcie przybył Święty Mikołaj nietypowo w tym roku policyjnym radiowozem na sygnale, w towarzystwie mundurowego. Przywieźli oni dzieciom dwa worki pełne prezentów.
Niestety na kolejną wizytę Świętego Mikołaja musimy czekać aż rok.

Magia w przedszkolu
25.12.2003

Dnia 2.12.2003 roku w naszym przedszkolu wystąpił iluzjonista – Robert Szablewski. Jego magiczne sztuczki spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci.

[ podstrona 68 z 70   początek ... | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 ]