Radość "W Cyrku"

1.10.2000 roku nasze dzieci wystąpiły w ramach Krakowskich Spotkań artystycznych GAUDIUM (Radość) w Nowohuckim Centrum Kultury. Występ tak się podobał, iż otrzymaliśmy Nagrodę Publiczności. W imieniu dzieci nagrodę odebrał Tadzio Jasonek w towarzystwie Pani dyrektor Barbary Mikrut. Tak oto pisze o tym wydarzeniu siostra Tadzia-Basia.

Pierwszego października nasze maluchy rozpoczęły karierę sceniczną. Na Krakowskich Spotkaniach Artystycznych "GAUDIUM" ich Zespół Uzdrawiającego Uśmiechu zdobył I Nagrodę. Przedstawienie z wielkim zaangażowaniem przygotowane i z wielkim zapałem odegrane przez przedszkolaków i ich opiekunki podbiło publiczność. Wspaniałe kostiumy, dekoracje, ogrom pracy opiekunek i przed wszystkim autentyczna radość maluchów robiły ogromne wrażenie. Ruch, muzyka, taniec, śpiew, magia i mnóstwo energii wpłynęły również na publiczność, która zgotowała młodym artystom gorące owacje, a także przyznała im w głosowaniu 32pkt, co dało przedszkolakom niekwestionowane zwycięstwo. Nagrodę - uroczego Dalmatyńczyka odebrali wspólnie Pani Dyrektor i mój braciszek Tadzio (jako przedstawiciel artystów).
    Występ ten był dla dzieci ogromnym przeżyciem. Profesjonalna garderoba, duża scena, światła, liczna publiczność, fascynowały tak bardzo, że maluchy nie chciały schodzić ze sceny. występ przyniósł im dużo radości, satysfakcji i sprawił że poczuli się artystami. To wspaniale, że mieli taką szansę że mogli się z nami podzielić swoim zapałem, uśmiechami, szczęściem. Ich gra miała uzdrawiającą moc nie tylko dla nich samych, ale także dla nas. Pozytywna dawka energii uzbrajała przeciw złej pogodzie i wszelkim smutkom.
    Radość dzieci jest naszą radością dlatego tak bardzo cieszymy się nie tylko z odniesionego sukcesu, ale z samego ich występu.
    Podziękowania należą się wiec paniom, które sprawiły, ze nasze maluchy mogły poczuć się "sławne". Życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Jasonek-siostra Tadzia