jak pracujemy oraz dokumenty przedszkolne

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 7.00 do 16.30

Rodzaje zajęć
prowadzonych w przedszkolu bezpłatnie

• zajęcia edukacyjne w grupie przedszkolnej
  • zajęcia logopedyczne (indywidualne)
  • zajęcia z psychologiem
  • gimnastyka korekcyjna
  • muzykoterapia
  • logorytmika
  • zajęcia integracyjne z rówieśnikami z innych przedszkoli
  • hydromasaż
  • basen
  • warsztaty ceramiczne
  • zabawy na świeżym powietrzu i spacery
  • wycieczki
  • teatrzyki dziecięce i inscenizacje teatralne z udziałem aktorów profesjonalistów

Dla każdego dziecka opracowujemy Indywidualny Plan Terapeutyczno - Edukacyjny

Posiłki: W przedszkolu dzieci oczywiście otrzymują posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Jeżeli dziecko wymaga szczególnej diety, jest ona uwzględniana przy przygotowywaniu posiłków. Posiłki przygotowywane są w naszej kuchni wg najnowszych wytycznych sanepidowskich. Z szczególnym naciskiem na zdrowe żywienie.

Gimnastyka: w naszym przedszkolu prowadzona jest przez mgr Annę Turczynowicz-Suszycką i mgr Beatę Jarosz. Zajęciami z gimnastyki objęte są wszystkie dzieci. Dzieci uczestniczą w gimnastyce grupowej raz lub dwa razy w tygodniu lub ćwiczą też indywidualnie Zajęcia ruchowe odbywają się na sali gimnastycznej wyposażonej w duże klocki rehabilitacyjne, drewnianą platformę do huśtania, platformę równoważną, huśtawki, opony, materace i drobny sprzęt sportowy.
Do pracy z dziećmi wykorzystywane są różnorodne metody pracy, np. metoda Veroniki Scherborne , pedagogika zabawy, tańce integracyjne, zabawy z płachtą, opowieści ruchowe, zabawy naśladowcze, metoda Integracji Sensorycznej.

Hydromasaż - przedszkole posiada wannę z hydromasażem. Z hydromasażu korzystają wszystkie dzieci które przyniosą zaświadczenie od lekarza, że nie ma przeciwwskazań do tego typu kąpieli. Zajęcia te rozluźniają napięte mięśnie i wiązadła, a także pobudzają układ oddechowy, krwionośny i dają radość.

Co roku mają miejsce różne uroczystkości, przedstawienia i zajęcia otwarte dla rodziców:

• Spotkanie ze św. Mikołajem.
  • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia - wspólna wigilia i Jasełka.
  • Dzień Babci i Dziadka.
  • Zabawa Karnawałowa.
  • Pożegnanie zimy - "Topienie marzanny".
  • Dzień Matki.
  • Dzień Dziecka.
  • Święto Rodziny.
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego.
  • Urodziny dzieci

Oprócz tego stale bierzemy udział w różnych przeglądach artystycznych dla osób niepełnosprawnych.
Nasze osiągnięcia artystyczne możesz obejrzeć w aktualnościach i na facebook.

KONCEPCJA PRACY I ROZWOJU SAMORZADOWEGO PRZEDSZKOLA SPECJALNEGO NR100
CZYLI MISJA I WIZJA

STATUT SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA SPECJALNEGO NR 100

znowelizowany przyjęty uchwałą o zmianach Rady Pedagogicznej w dniu 22.04.2016r - link do dokumentu

można też znaleźć nasz Statut na naszym BIP tam także w wersji do odsłuchania.