To my...

Grupa "Pajacyki"

Dzień dobry! Mam na imię Ewelina. W tym numerze naszej gazetki opowiem Wam o tym, dlaczego lubię chodzić do przedszkola.
    Na początku przedstawię swoją grupę. To „Pajacyki”. Oprócz mnie należą do niej dwie dziewczynki o imieniu Klaudia, oraz chłopcy: Jacek, Darek i aż trzech Piotrusiów. Wszyscy są pogodni, uśmiechnięci, pełni zapału do wspólnej zabawy.
Kiedy rano przychodzę do swojej sali, lubię układać puzzle, loteryjkę obrazkową albo słuchać wesołych wierszyków i wspólnie z panią rysować do nich wesołe obrazki.

Potem przychodzi czas na poranny krąg. To nasze wspólne, grupowe zajęcia. Bardzo lubię ten nasz poranny krąg. Dmucham świeczkę, „czaruję” dłonie aromatycznym olejkiem, zaznaczam obecność na liście obecności oraz pogodę na naszym kalendarzu
pogody. Następnie pani Małgosia albo pani Jola dbają o to, abym mogła poznać ten bliższy i dalszy świat, który mnie otacza. Codziennie uczę się dotykać, patrzeć, słuchać, rozumieć i mówić. Rysuję, maluję, wycinam, wydzieram, bawię się solna masą, plasteliną, itp. Kiedy sobie z czymś nie radzę, panie biegną na ratunek i pomagają dokończyć dzieło moich rąk.
    Ale to jeszcze nie wszystko. Każdy dzień niesie ze sobą inne, bardzo ciekawe i lubiane przeze mnie i wszystkie dzieci atrakcje. Najważniejsza z nich to kąpiel w fantastycznej wodzie z bąbelkami. Wanną i kąpielą dowodzi pani Ania. To również dzięki pani Ani i jej wesołej gimnastyce biegam, skaczę, pokonuję przeszkody a nawet próbuję wspinać się po linie. Czy to nie jest wspaniałe?
    Lubię też chodzić do Nowohuckiego Centrum Kultury, do pracowni ceramicznej. To jest dopiero frajda móc ulepić z gliny wszystko na co tylko przyjdzie ochota i podpowie wyobraźnia.
    Już na końcu powiem Wam, że wspaniałe są także zajęcia rytmiczno – muzyczne z panią Izą. Przy akompaniamencie pianina śpiewam, gram na różnych instrumentach a także tańczę.
    I teraz powiedzcie sami – jak można nie lubić chodzić do przedszkola, skoro czeka tam na mnie codziennie tyle nowych wrażeń i wspaniałej zabawy.

Jolanta Sedlak, nauczyciel