Dobrze, że jesteś !

Nasze dzieci „szczególnej” troski, ich rodzeństwo i rodzice uczestniczyły w sobotnie przedpołudnia w zajęciach w ramach działalności Klubu Terapeutycznego.

Co najbardziej nam się podobało? Otóż atmosfera pełna ciepła i przyjaźni. Każde dziecko i rodzic czuł, że jest witany słowami dominikańskiej piosenki:
    „Dobrze, że jesteś,
    dobrze, że jesteś,
    dobrze, że jesteś.”

W tej atmosferze przyjemnie dzieciom się bawiło. Grześ bardzo lubił salę audio czyli Salę Doświadczania Świata oraz huśtać się na krokodylu. Ile radości sprawiło wykonanie kwiatów pachnących ziołami i przyprawami na Dzień Babci, sadzenie pszenicy w specjalnych miseczkach z ziemią, jeszcze teraz dzieci patrząc, jak wyrastają zielone roślinki, pamiętają miłe chwile.
Panie prowadzące wymyślały też ciekawe zabawy edukacyjne. Jedna z nich polegała na chowaniu się pod olbrzymim parasolem, a potem huśtaniu na nim. Grześ, aż się śmiał do tej zabawy.
    Głównodowodząca pani Renata Jacher zadbała też o edukację rodziców. Zorganizowała interesujące wykłady pani pedagog Katarzyny Ślęczek, w czasie których m. in. dowiedzieliśmy się o prawidłowym porozumiewaniu się, jakże dla nas ważnym.

Lekarz ortopeda udzielał porad w związku z wadami naszych dzieci, zaś ostatnie warsztaty poświęcono tematowi, jak ważne jest odpowiednie odżywianie szczególnie dla naszych chorych dzieci, uzupełnienie diety odpowiednimi brakującymi pierwiastkami oraz mikroelementami, np. magnezem w dużych ilościach w zależności od potrzeb danego dziecka. Zaproponowano wysłanie włosów dziecka do laboratorium, w celu wykonania analizy pierwiastkowej.
Pani Renia nie zapomniała również o uwiecznienie na fotografiach naszych dzieci. Ciągle dyskretnie towarzyszył nam pan fotograf.
    Miło popatrzeć na zdjęcia zadowolonej buzi bawiącego się Grzesia i Przemka lub pełne skupienia przy pracach plastycznych.
Grześ sobie myślał: – „Świetnie tu jest i nie chce się wychodzić. Przyjdę znowu”

Lidia Potok, mama Grzesia