Gimnastyka w przedszkolu

Zajęcia ruchowe prowadzone systematycznie w naszym przedszkolu dają dzieciom ogromną radość, zadowolenie, wspomagają ich rozwój i zaspokajają potrzebę ruchu, która jest charakterystyczna w tym wieku.

Gimnastyka w naszym przedszkolu prowadzona jest przez mgr Annę Turczynowicz-Suszycką i mgr Jarosława Kolanowskiego. Zajęciami z gimnastyki objęte są wszystkie dzieci. Grupy: „Zajączki”, „Słoneczka”, „Pajacyki”, „Myszki” uczestniczą 2 razy w tygodniu w gimnastyce grupowej. Grupa „Kotki” ma raz w tygodniu gimnastykę zbiorową i raz w tygodniu wszystkie dzieci ćwiczą indywidualnie natomiast dzieci z grupy „Misie” objęte są gimnastyką indywidualną. Dzieci z grupy Pajacyki mają możliwość wspólnej zabawy i ćwiczeń z dziećmi 5-6 letnimi z Prywatnego Przedszkola nr 18 os. Kolorowe. Zajęcia te odbywają się 2 razy w miesiącu.

Zajęcia ruchowe odbywają się na sali gimnastycznej wyposażonej w duże klocki rehabilitacyjne, drewnianą platformę do huśtania, platformę równoważną, huśtawki, opony, materace i drobny sprzęt sportowy.
Do pracy z dziećmi wykorzystywane są różnorodne metody pracy, np. metoda Veroniki Scherborne , pedagogika zabawy – tańce integracyjne, zabawy z płachtą, opowieści ruchowe, zabawy naśladowcze, elementy metody Integracji Sensorycznej.

Dzieci, które otrzymują skierowanie od lekarza korzystają raz w tygodniu z hydromasażu w wannie. Zajęcia te rozluźniają napięte mięśnie i wiązadła, a także pobudzają układ oddechowy, krwionośny i dają radość.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zajęcia otwarte w czasie których będą Państwo mogli zobaczyć aktywność swoich dzieci.
Jeszcze raz przypominamy i bardzo prosimy o przyniesienie skierowań na hydromasaż i skierowań na gimnastykę korekcyjną od pediatry-rehabilitanta z zaleceniami.

Anna Turczynowicz - Suszycka - nauczyciel