Tam byliśmy: Wągrowiec

Następny artykuł z cyklu prezentujących ośrodki rehabilitacyjne godne polecenia.

Jest jeszcze jeden ośrodek rehabilitacyjny informacjami o którym chciałabym się podzielić. Jest to już duży ośrodek położony nad jeziorem Durowskim w Wągrowcu, to jest 40 km od Poznania.

Cały ośrodek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. W pokoju znajduje się łazienka, czajnik, radio, telefon i telewizor do wypożyczenia. Jest także zakwaterowanie w domkach kempingowych z pełnym węzłem sanitarnym, ciepłą wodą, lodówką i czajnikiem, tutaj można wybrać się z całą rodziną, a nawet zwierzakiem.

Cały obiekt położony jest w lesie, ze zjazdem nad jezioro i możliwością skorzystania z kajaku, rowerka wodnego i katamaranu dla osób na wózku. Zabiegi rehabilitacyjne to: 45 minut ćwiczeń indywidualnych, terapia ręki, masaż klasyczny, hydroterapia, pająk, logopeda i hipoterapia. Codziennie popołudniami są zajęcia grupowe dla dzieci wraz z rodzicami .Terapeuci i rehabilitanci to wykwalifikowani ludzie z dużym doświadczeniem. Są solidni w tym co robią, a także służą dobrą radą. W ośrodku znajduje się basen.

Dla dzieci z turnusu jest 1 godzina dziennie łącznie z niedzielą. Dziecko w basenie przebywa z rodzicem lub opiekunem. Dla rodziców, kiedy dziecko przebywa na zabiegach, jest sala z fotelami do masażu kręgosłupa i materacami magnetycznymi, siłownia i sauna. Z tych zabiegów rodzice korzystają za darmo. Prowadzone są również jazdy bryczką, meleksem i wycieczki krajoznawcze. Cały dzień jest wypełniony. Wyżywienie jest całodzienne, bardzo dobre. Jeśli dziecko wymaga specjalnej diety należy zgłosić to w recepcji. Koszt turnusu to 2800zł. Ośrodek przyjmuje dofinansowania z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, a także MOP.
    Aby skorzystać z turnusu należy skontaktować się P. Maciejem Bętkowskim mgr rehabilitacji i ustalić termin przyjazdu. Ponieważ nie ma bezpośredniego połączenia z Krakowa, pociąg jest do Poznania, a później trzeba się przesiąść. Można skorzystać z dowozu z Poznania samochodem ośrodka.

Rehabilitacja Medyczna
Organizacja i Prowadzenie