Klub Terapeutyczny
25.10.2003

Drodzy Rodzice

Uprzejmie informujemy, że rozpoczyna działalność Klub Terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju. Swoim oddziaływaniem chcemy objąć dzieci w wieku 2,5 – 5 lat. Głównym celem działalności Klubu będzie możliwość terapii z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego dziecka przy współpracy z rodzicami i rodzeństwem.
Pragniemy wspólnie umożliwić zabawę i działania, które w warunkach domowych są z różnych powodów niemożliwe bądź uciążliwe do zorganizowania – a dla dzieci są bardzo atrakcyjne (np. malowanie palcami, zabawy z wodą, kisielem i innymi materiałami przetwarzalnymi). Uważamy również za istotne nawiązanie kontaktu z innymi dziećmi, a także obserwację zachowań dzieci w grupie celem przygotowania do łatwiejszej adaptacji w różnych placówkach oświatowych. Chcielibyśmy również, aby Klub pełnił funkcję terapeutyczną dla rodziców i rodzeństwa oraz był miejscem wymiany doświadczeń. Do dyspozycji Klubu będą sale zabawowe, sala gimnastyczna, sala technik plastycznych i Sala Doświadczania Świata. Zajęcia będą prowadzone przez pedagogów i specjalistów (logopeda, rehabilitant, muzykoterapeuta), w godzinach 9.30 – 13.00. Działalność Klubu jest bezpłatna.

Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i rodzeństwo na pierwsze spotkanie w dniu 22 listopada 2003 roku o godz. 9.30 do budynku Przedszkola Specjalnego Nr 100 w Nowej Hucie, os. Urocze 15.
Kolejne terminy spotkań: 20 XII, 17 I, 21 II, 20 III, 17 IV, 15 V, 19 VI. Bliższe informacje oraz potwierdzenie udziału pod numerem telefonu 644 66 60 (Renata Jacher). Prosimy o zabranie ze sobą obuwia na zmianę, ewentualnie drugiego śniadania i ... szczypty dobrego humoru.

Organizatorzy – pedagodzy
z Przedszkola Specjalnego Nr 100

Spotkania Artystyczne "GAUDIUM"
5.10.2003

2 października 2003 dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w Spotkaniach Artystycznych "Gaudium" w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Przedstawiliśmy bajkę pt "O smoku wawelskim". Mali aktorzy tańczyli, przedstawiali smoka, rycerzy, królewne, króla, szewczyka. Za nimi na ekranie były wyświetlane obrazy odpowiednie do przedstawianych scen w bajce.
Za tę bajkę dzieci otrzymały Nagrodę Publiczności.

Więcej zdjęć z występu można obejrzeć w dziale Zdjęcia.
  Już wakacje !
26.06.2003

Pracownicy przedszkola życzą wszystkim rodzicom, dzieciom i czytelnikom strony słonecznych i udanych wakacji i dobrego wypoczynku.
Do zobaczenia we wrześniu !
  "O Buławę Lajkonika"-Konfrontacje Teatralne
28.05.2003

"Zespół Uzdrawiającego Uśmiechu" z naszego przedszkola otrzymał nagrodę "Średnia Buława" w Wiosennych Konfrontacjach Teatralno-Muzycznych "o Buławę Lajkonika" organizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana i Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych. Nasze maluchy wystąpiły 14.05.2003 r. z bajką muzyczną pt. "Królewna Strojnisia" według pomysłu pań: Ani Turczynowicz-Suszyckiej i Izy Gajdy. Na naszej stronie internetowej w dziale Osiągnięcia można przeczytać tekst, który po tym występie ukazał się na łamach "Dziennika Polskiego". Na okładce czerwocowego numeru gazetki zdjęcie z tego przedstawienia.
  Występ na Rynku
19.06.2003

12 czerwca 2003 dzieci z naszego przedszkola występowały na Rynku Głównym z okazji IV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością". Dzieci przedstawiły dwa układy taneczne.
  Uznanie Prezydenta Miasta Krakowa
19.06.2003

"Zespół Uzdrawiającego Uśmiechu" otrzymał wyrazy uznania "za pracę i zaangażowanie w przygotowaniu występu podczas Konfrontacji Teatralno - Muzycznych O Buławę Lajkonika" od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

[ podstrona 69 z 70   początek ... | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 ]