Legenda o Smoku Wawelskim
18.04.2005

30 marca 2005 roku dzieci w przedszkolu obejrzały bardzo atrakcyjną baśń zatytułowaną „Legenda o smoku wawelskim”. Spektakl został przygotowany przez artystów członków Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii „ART- RE” z Krakowa.

Przedstawienie to było inne niż wszystkie, miało formę interaktywną, angażującą widzów do współtworzenia spektaklu. Dzieci poddały się magii teatru, prowadziły dialog z aktorami, próbowały występów na scenie wykonując różne zadania aktorskie. Dodatkowym walorem spektaklu była muzyka, śpiewany tekst z elementami zabawy. Najwięcej emocji wśród widowni wzbudził oczywiście bardzo realistycznie przedstawiony smok, groźny, ale sympatycznie nawiązujący kontakt z dziećmi. Dzielny Szewczyk Dratewka i Piękna Krakowianka zachęcali przedszkolaków do wspólnych tańców. Nie trzeba było długo nikogo prosić.
Oklaski były gorące!
  Metoda Montessori
18.04.2005

Kolejną formą dobrze układającej się współpracy z Przedszkolem im. Marii Montessorii przy ulicy Prochowej było szkolenie nt. „Wykorzystania metody montessoriańskiej do pracy przedszkolnej”. Nauczycielki z grupy specjalnej tego przedszkola Pani Iwona Koszot i Danuta Mierzwa, których artykuły mają Państwo możliwość czytania w tym roku szkolnym na łamach „Naszej Gazetki”, przedstawiły bogatą ofertę pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w pracy metodą M. Montessorii.
  Szkolenie warsztatowe
18.04.2005

W dniach od 31 marca do 3 kwietnia 2005 roku grupa nauczycieli z naszego przedszkola uczestniczyła w szkoleniu warsztatowym prowadzonym przez Panią Małgorzatę Kwiatkowską nt. „Specyfika funkcjonowania rodzin z problemem niepełnosprawności intelektualnej”. Celem szkolenia było kształtowanie umiejętności nawiązywania terapeutycznego kontaktu oraz budowanie efektywnej współpracy z rodziną
  Nowe zdjęcia
8.01.2005

W naszej galerii zdjęć pojawiło się kilka nowych, bardzo ładnych zdjęć. Są to dzieci przy posiłku lub dzieci przy malowaniu.
  Św. Mikołaj przychodzi naprawdę przez okno !
20.12.2004

Kolejny 6 grudnia był dniem wielu atrakcji w naszym przedszkolu. Tradycyjnie już zawitał do nas Święty Mikołaj. Tym razem naprawdę pokazał co potrafi, a mianowicie podjechał pod przedszkole wozem strażackim, na sygnale i wprawiają w osłupienie mieszkańców okolicznych bloków wdrapał się po strażackiej drabinie, a następnie wszedł przez okno wprost do sali gdzie oczekiwały go dzieci.

Przedszkolaki czekając na Mikołaja bawiły się słuchając orkiestry dętej złożonej z młodych studentów Szkoły Pożarnictwa. Dzieciom bardzo podobały się mundury strażaków, instrumenty oraz wesołe melodie w ich wykonaniu.
[tab]Gościliśmy w czasie uroczystości także młodzież ze Studium Socjalnego, która przedstawiła przygotowaną na tę uroczystość bajkę. Dzieci miały w czasie tego spotkania wiele atrakcji, ukoronowaniem było otrzymanie paczki od Mikołaja i możliwość sfotografowania się na jego kolanach.
Fotoreportaż ze spotkania z Mikołajem można obejrzeć w naszej galerii

Jesteśmy z Wami już 30 lat
25.11.2004

Trzydzieści lat temu powstało nasze przedszkole !
Pod hasłem „Jesteśmy z Wami już 30 lat” odbyły się uroczyste obchody tej rocznicy.
Uroczystość odbyła się w sali tańca na osiedlu Krakowiaków w dniu 17 listopada 2004 roku. Jubileusz ten pomyślany był jako „spotkanie pokoleń”.
Przybyli na niego reprezentanci wszystkich roczników absolwentów naszego przedszkola wraz z rodzicami. Zaproszeni zostali także przedstawiciele władz oświatowych, pracownicy naukowi Akademii Pedagogicznej z którą od lat współpracujemy oraz nasi przyjaciele i sponsorzy. Szczególnie ciepło witaliśmy byłych pracowników naszego przedszkola na czele z długoletnią Panią Dyrektor Ryszardą Korpet. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe dyplomy, była okazja do uroczystych przemówień, podsumowań i refleksji.

Po części oficjalnej uroczystości goście oglądali galerię zdjęć naszych dzieci oraz najciekawsze ich prace . Tłumnie wzięli udział w niezwykle atrakcyjnej loterii, w której każdy los wygrywał. Rozprowadzaliśmy także „Cegiełki” na zakup projektora przestrzennego.

Do tańca przygrywał zespół „Rezonans” pana Radosława Omicińskiego. Na parkiecie zgromadzili się niemal wszyscy poddając się czarowi wesołych rytmów i tanecznych melodii. Absolwenci i ich rodzice, nasze obecne przedszkolaki, zaproszeni goście i wszyscy pracownicy bawili się wspaniale.
[tab]Cieszymy się, że jubileusz 30 lecia przedszkola był okazją do spotkań po latach, do wymiany doświadczeń i snucia wspomnień.
Do zobaczenia na następnym jubileuszu!
Zdjęcia oddające atmosferę tego spotkania znajdą się w naszej galerii

[ podstrona 65 z 70   początek ... | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | ... koniec ]