Konkurs na place platyczne listopada
21.01.2006

W konkursach na prace plastyczne miesięcy listopada i stycznia tym razem zwyciężyły dzieła zatytułowane: „Jeż” wykonane przez Martę Jamborską z grupy I „Zajączki” pod kierunkiem pani Joli Sedlak (praca miesiąca listopada) oraz „Zimowy obrazek” Sebastiana Dziedzica, również z grupy I „Zajączki”.

Gratulujemy małym artystom !

Przedświąteczne spotkanie
21.01.2006

W dniu 27 grudnia 2005 tradycyjnie już zebraliśmy się: dzieci, rodzice i personel naszej placówki na przedświątecznym spotkaniu. Rodzice obejrzeli jasełka w wykonaniu swoich pociech wspieranych przez dorosłych, a następnie wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołów śpiewając kolędy i rozmawiając ze sobą.
  Święty Mikołaj w Przedszkolu
16.01.2006

Dnia 6 grudnia, jak niezmiennie co roku, przybył do naszego przedszkola tak długo oczekiwany Święty Mikołaj, aby obdarować nasze kochane maluchy wspaniałymi paczkami i wspólnie pobawić się z nimi tańcząc i śpiewając. Towarzyszyły mu cztery anioły, w tym jeden niezwykle umuzykalniony, grający na gitarze i śpiewający nastrojowe piosenki. Zostaliśmy wszyscy obdarowani przez gości lalką-aniołem wykonaną w Teatrze Groteska. Ufamy, iż będzie to dobry Anioł Stróż czuwający nad naszym przedszkolem.
  Udział w festiwalu Gaudium
16.01.2006

W październiku Zespół Uzdrawiającego Uśmiechu wziął udział w Festiwalu Artystycznym Gaudium przedstawiając bajkę "Czerwony Kaputrek". Przedstawienie to zdobyło nagrodę publiczności i wyróżnienie od Jury. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Darek Stawarz, który wcielił się w rolę wilka. Nagrody te odebraliśmy w Filharmonii Krakowskiej.
W tegorocznym konkursie plastycznym w ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych Gaudium wzięły udział prace szóstki naszych dzieci. Cykl prac nosił tytuł „Zwierzątka z podwórka”, a oto wykonawcy poszczególnych dzieł: Sebuś Dziedzic – tytuł pracy „Kotek”, Oliwka Latos- „Kaczuszka”, Kubuś Polaszczyk- „Piesek”, Oluś Rojek- „Kurka”, Dawidek Skibka- „Owieczka, Daruś Stawarz- „Konik”. Cieszymy się, że prace naszych małych artystów mogła obejrzeć szersza publiczność.
  Terminy spotkań Klubu Terapeutycznego
19.10.2005

Podajemy terminy spotkań Klubu Terapeutycznego w Przedszkolu nr 100

- 21 stycznia 2006
- 11 luty 2006
- 18 marca 2006
- 22 kwietnia 2006
- 20 maja 2006
- 24 czerwca 2006

Godziny spotkań 9.30 - 13.00

Spotkania w Klubie są dla dzieci, które nie są objęte żadną formą działalności edukacyjnej.

Legenda o Smoku Wawelskim
18.04.2005

30 marca 2005 roku dzieci w przedszkolu obejrzały bardzo atrakcyjną baśń zatytułowaną „Legenda o smoku wawelskim”. Spektakl został przygotowany przez artystów członków Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii „ART- RE” z Krakowa.

Przedstawienie to było inne niż wszystkie, miało formę interaktywną, angażującą widzów do współtworzenia spektaklu. Dzieci poddały się magii teatru, prowadziły dialog z aktorami, próbowały występów na scenie wykonując różne zadania aktorskie. Dodatkowym walorem spektaklu była muzyka, śpiewany tekst z elementami zabawy. Najwięcej emocji wśród widowni wzbudził oczywiście bardzo realistycznie przedstawiony smok, groźny, ale sympatycznie nawiązujący kontakt z dziećmi. Dzielny Szewczyk Dratewka i Piękna Krakowianka zachęcali przedszkolaków do wspólnych tańców. Nie trzeba było długo nikogo prosić.
Oklaski były gorące!

[ podstrona 64 z 70   początek ... | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | ... koniec ]